France

Abrax, Abrial Stratageme Group, Abus Dangereux, Acanthe, Acintya, Ada le Fol, ADN’ Ckrystall, ADX, After Life, Airto Fogo, Alain Bashung, Alain Coulas, Alain Eckert Quartet, Alain Goraguer, Alain Kan, Alain Markusfeld, Alain Renaud, Alain Souchon, Alan Stivell, Albert Marcœur, Alice, Alpha du Centaure, Alpha Ralpha, Ame Son, Amphyrite, An Triskell, Anamorphose, André Ceccarelli, André Demay, André Jaume, Andy Loore, Ange, Angipatch, Anne Pigalle, Annkrist, Antena, Aphélandra, Après la Pluie, Ar Skloferien, Arc, Arcane V, Arachnoïd, Archaïa, Areski Belkacem, Ariel Kalma, Armand Frydman, Armande Altaï, Arpadys, Art Moulu, Art Zoyd, Artcane, Artefact, Arz Nevez, Asgard, Asia Minor, Asphalt Jungle, Atlantide, Atoll, Au Bonheur des Dames, Avaric, Avel Nevez, Axolotl

Babel, Bahamas, La Bamboche, Barney Wilen, Baroque Jazz Trio, Les Batteries, Bedjabetch, Ben and the Platano Group, Benoît Widemann, Bernard Estardy, Bernard Fèvre (Milpatte), Bernard Lavilliers, Bernard Lubat, Bernard Parmegiani, Bernard Szajner, Bernard Vitet, Bernard Xolotl, Besombes-Rizet, Bijou, Black Devil, Black Sun, Black White and Co, Blue Rose, Blue Vamp, The Bonaparte’s, Brigitte Fontaine, Bruniferd, Bulldozer, Bunny Brunel

Camille, Camille Sauvage, Camizole, Caravelli, Carla Bruni, Caroline Loeb, Carpe Diem, Catalogue, Catastrophe, Catharsis, Catherine Perrier, Catherine Ribeiro + Alpes, C.C.P.P., Cecil Leuter, Cerrone, Chalibaude, Charlélie Couture, Charles de Goal, Charlie Mike Sierra, Chemin Blanc, Cheval Fou, La Chifonnie, Christian Boulé, Christian Piget, Christian Vander, Christian Zysset, Christophe, Chute Libre, Clair Obscur, Claude Barthélémy, Claude Bolling, Claude Cagnasso, Claude Engel, Claude Perraudin, Claude Vasori, Clearlight, Clinic, Clivage, Cœur magique, Coïncidence, Colette Magny & Free Jazz Workshop, C.O.M.A., Comix, Confluence, La Confrérie des Fous, Coralie Clément, Cortex, Cruciferius

Dague, Dan Ar Braz, Dandelion, Daniel Balavoine, Daniel Haas & Yves Hasselmann, Daniel Schell – Dick Annegarn, Danyel Gérard, Dashiell Hedayat, Datura, David Rose, Decko, Déficit des Années Antérieures, Delired Cameleon Family, Denis, Désaunay, Dharma Quintet, Diaouled ar Menez, Dick Annegarn, Dickens Royal Incarnation, Didier Bocquet, Didier Lockwood, Didier Paquette, Dominique Guiot, Don Ray, Droids, D. Stop, Dün, Dynastie Crisis

Eden, Eden Rose, Edhels, Edith Nylon, Édition Spéciale, Eider Stellaire, Elli & Jacno, Elohim, Elohim, Emeraude, Emergency Exit, Emmanuel Booz, Emmanuelle Parrenin, L’ Empire des Dons, End of Data, Ergo Sum, Eric Framond, Eric Swan / Eddie Warner, Eskaton, Est-ce Bien Raisonnable?, Estrak Lancios, Étienne Daho, Etron Fou Leloublan, Ex Vitae, Experience

F.R. David, Falstaff, Faton Bloom, Ferdinand Richard, Ferdinand et les Philosophes, Fernand Péna et Puzzle, Fille qui Mousse, Flamen Dialis, Les Fleurs de Pavot, Fluence, Foehn, Folkdove, Forgas, Forgas Band Phenomena, Francis Cabrel, Francis Décamps, Francis Lai, Francis Lockwood, Francis Moze, Francis Rimbert, Francisco Semprun & Michel Christodoulides, François Béranger, François Bréant, François Couturier, François Cahen, François Jeanneau, Françoise Hardy, François Wertheimer, Frantz, Fred & Ferd, Frédéric Mercier, The Frenchies, Fusion

Gabriel et Marie Yacoub, Garçons, Gate Way, Gentiane, Georges-Edouard Nouel, Georges Grunblatt, Georges Rodi, Géranium, Gérard Entremont & Co, Gérard Levecque & Claude Romat, Gérard Manset, Gong, Le Grand Nébuleux et ses Laveurs de Consciences, Le Grand Rouge, Grattons-labeur, Grime, Guerre Froide, Guigou Chenevier, Gutura, Guy Boyer, Guy Skornik, Gwendal

Halloween, Harlem Pop Trotters, H-Bomb, Heldon, Hellebore, Henri-Michel Raschle, Henri Roger, Henri Texier, Henry-Skoff Torgue, Heratius, Herbe rouge, Hermine, Hilario Sánchez, Honeyelk, Hubert-Félix Thiéfaine, Human Egg, Hybride, Hydravion

Les I, Igor Wakhévitch, Ilitch, Ilous & Decuyper, Imago, Indochine, Iris, Isabelle Aubret

Jacques Berrocal, Jacky Giordano, Jacno, Jacques Higelin, Jacques Lejeune, Jacques Loussier, Jacques Thollot, Jane Birkin, Janko Nilovic, Jannick Top, Jazz Impression, Jean-Baptiste Barrière, Jean-Claude Gaupin, Jean-Claude Pelletier, Jean-Claude Petit, Jean-Claude Pierric, Jean-Claude Vannier, Jean-Claude Vincent, Jean Cohen-Solal, Jean Guérin, Jean-Jacques Birgé / Francis Gorgé / Shiroc, Jean-Louis Bucchi, Jean-Louis Chautemps, Jean-Luc Chevalier / Jean Chevalier / Marc Eliard, Jean-Louis Murat, Jean-Luc Ponty, Jean-Luc Roudière, Jean-Michel Desbouis, Jean Michel Jarre, Jean-Michel Lorgère, Jean-Pascal Boffo, Jean-Paul Prat, Jean-Philippe Goude, Jean-Pierre Alarcen, Jean-Pierre Debarbat & Dolphin Orchestra, Jean-Pierre Decerf, Jean-Pierre Massiera & Bernard Torelli, Jean-Pierre Mirouze, Jean-Pierre Rampal, Jean-Pierre Savelli et Francis Rimbert, Jean Yanne, Jean-Yves Labat, Jean-Yves Liévaux, Jean Yves Tourbin, Jeanne Mas, Jef Gilson, Jef Leroux, Jeff, Joe Dassin, Joël Dugrenot, Joël Fajerman, The Johanna Group, Joseph Racaille, Josiana, Jox, Jupiter Sunset

KaS Product, Kha-Ym, Klimperei, Kød, Komintern, Kravetz, Kristen Noguès

Lard Free, Laurence Vanay, Laurent Petitgirard, Laurent Thibault, Lievaux-Transfo, Lili Drop, Lizzy Mercier Descloux, Look de Bouk, Los deu Larvath, Louis Xavier, Lourival Silvestre, Luc Marianni

Ma Banlieue Flasque, Machin, Madrigal, Magical Ring, Magma, Mahjun, Mahogany Brain, Major Symphony, Malicorne, Mama Béa Tekielski, Manu Lannhuel, Marc Seberg, Marc Chantereau, Marie et les Garçons, Maripol, Marquis de Sade, Martin Circus, Martin Dupont, Mar-Vista, Mathématiques Modernes, Matioszek, Maurice Vander, Maxime le Forestier, Melody, Mémoriance, Mélusine, Les Ménestriers, Metabolisme, Metal Boys, Metal Urbain, Michel Colombier, Michel Gonet, Michel Magne Elements, Michel Moulinié, Michel Polnareff, Michel Redolfi, Michel Ripoche, Michel Zacha, Minimum Vital, Mirage, Modern Guy, Moderne, Moleskine, Mona Lisa, Moon Birds, Mor, Morange & Fertier, Moravagine, Mörglbl, Mormos, Mosaic, M.O.T.U.S, Moving Gelatine Plates, Moving

Nadavati, Nef, Nemo, Nemo, Neo, NEO Museum, Nguyên Lê, Niagara, Nicòla, Nicoletta, Nightrider, Nino Ferrer, Nino Nardini, Noa, Noco Music, Noëtra, Nuance, Nyl

Ocarinah, Ocean, Octavo, Octobre, Offering, Olivier Bloch-Lainé, Om, Omega Plus, Ométaxalia et Bucchi, Oniris, Opale, Open Air, Ophiucus, Orchestre Rouge, Orion, Ose

Paga Group, Pantincruel, Paris France Transit, Pascal Comelade, Pascal Duffard, Pat Prilly, Pataphonie, Patchwork, Patrice Meyer, Patrice Sciortino, Patrick Gauthier, Patrick Lemaître, Patrick Portella, Patrick Vasori, Patrick Vian, Pentacle, Perception, Performance, La Perversita, Peter Bonello, Peter Wyngarde, Pierre Alain Dahan, Pierre Arvay, Pierre Bachelet, Phileas Fogg, Philharmonie, Philippe Besombes, Philippe Cauvin, Philippe Doray, Philippe Feret, Philippe Grancher, Philippe Guerre, Pierre-Alain Dahan, Pierre Bensusan, Pierre Dutour, Pierre Louvet, Pierre Moerlen’s Gong, Plat du Jour, Pôle, Pop Instrumental de France, Potemkine, Les Provisoires, Pseu, Ptôse, Pulsar

Quartz

Rahmann, Raymond Boni & Claude Bernard, Raymond Lefèvre, Red Noise, Regrelh, Regrets, Renaud, René Aubry, René Werneer, Resonance, Revelación, Rhésus O, Rialzu, Richard Gilly, Richard Gotainer, Richard Pinhas, Richard Vimal, Rictus, Ripaille, Les Rita Mitsouko, Robert Wood, Rockets, Roger Bellon, Roger Bourdin, Roger Davy, Roger Roger, Roland Bocquet, Roland Romanelli (Izzanelli), Rose Laurens, La Rossa, Ruth

Saga de Ragnar Lodbrock, Saïno, Saint-Preux, Sandrose, Sapho, Sauveur Mallia, Sax Pustuls, Serge Blenner, Serge Bringolf, Serge Bulot, Serge Gainsbourg, Shakin’ Street, Shub-Niggurath, Shylock, Silvertrain, Six Cylindres en V, Skryvania, Sleipnir, So & Co, Soixante Étages, Sonerien Du, Sonorhc, Sortilège, Sourdeline, Space, Space Art, Spacecraft, Speed Limit, Spheroe, St-Erhart, Stabat Stable, Starshooter, Step Ahead, Stinky Toys, Stringtronics, Subversion, Suicide Romeo, Super Freego, Surya, Synchro Rhythmic Eclectic Language, Synopsis, Synthesis, Le Système Crapoutchik, Szentendre

Taï Phong, Tangerine, Tarentule, Taxi Girl, Teddy Lasry, Téléphone, Les Temps Heureux, Terpandre, Théâtre du Chêne Noir, Tiemko, Tòcabiòl, Tonio Rubio, Total Issue, Transit Express, Travelling, Trèfle, Treponem Pal, Tri Yann, Triangle, Triode, Trisomie 21, Troc, Troisième Rive, Trust, Trust

Un Drame Musical Instantané, Univeria Zekt, Universal Energy, Uppsala, Urban Sax, Utopic Sporadic Orchestra

Les Variations, Vent d’Est, Venus Gang, Véronique Chalot, Véronique Sanson, Vertø, Video-Aventures, Video Liszt, Viktor Lazlo, Virgule IV, Visitors, Volapük, Volcania, Vortex, Voyage

Wapassou, Warlus, Warning, WC3 (À 3 dans les WC), Weidorje, William Gum-boot & Lawrence Wiffin, William Sheller, WLUD, Wooden Ear, Working Progress, Wurtemberg

Xaal

Yan Tregger, Yochk’o Seffer, Ys, Yves et Alain Lorentz

Zabu, Zanov, Zao, Zed, ZNR, Zoo